Spotkanie z Krzysztofem Pasierbiewiczem

Krzysztof Pasierbiewicz. Jak sam o sobie pisze: bloger (Echo24), emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta niezależny, autor, tenisista, narciarz, człowiek wolny.
Dr Krzysztof Pasierbiewicz oprócz tego, że jest – naszym zdaniem – jednym z najwybitniejszych polskich blogerów, jest również postacią niezwykłą. Sylwetką o charakterze wyjętym jakby
żywcem spomiędzy kart dawnych, epickich dzieł naszych klasyków. Bóg, honor, ojczyzna, prawda, rzetelność, szlachetność, odwaga, bezkompromisowość – te wyświechtane już dzisiaj niejednokrotnie i niestety niemodne wartości są
dla Krzysztofa Pasierbiewicza codziennością. Światem w którym żyje na co dzień. Inaczej po prostu nie umie. Nie potrafi. Taki już po prostu jest. Aby się o tym przekonać, wystarczy przeczytać kilka jego artykułów. Notek – jak sam skromnie określa swoją jakże zaangażowaną a czasem i kontrowersyjną publicystykę. Gdybym go miał określić jednym zdaniem to powiedziałbym po prostu, że jest facetem, na którym zawsze można polegać.

Niezwykle i całkowicie oddany Polsce Krzysztof jest oprócz tego Krakusem, zakochanym bez reszty w swoim rodzinnym mieście. To śmieszne, ale nie znaliśmy się przedtem, chociaż – zanim znaleźliśmy się w Kanadzie – mieszkaliśmy w podwawelskim grodzie wiele lat tylko kilka przecznic od siebie. Dopiero niebezpieczny zakręt nad jakim zawisła przez ostatnie dekady nasza ojczyzna spowodował, że zaczęliśmy poznawać – również i w naszym rodzinnym Krakowie – takich, wykutych ze spiżu ludzi jak Krzysztof. I właśnie poznawanie takich ludzi to jest ta najcenniejsza, nie dająca się z niczym porównać nagroda za moją i żony Elżbiety pracę z kamerą w naszej TV Niezależna Polonia.
Z przedstawionego tutaj krótkiego spotkania z Krzysztofem Pasierbiewiczem dowiecie się Państwo również o książkach które napisał: zdobywająca właśnie wielką popularność w sieci “Magia namiętności”
oraz unikalna “Epopeja Helskiej Balangi – Grupa”. I chociaż pewnie wszyscy to doskonale wiedzą, dla porządku podaję też adresy blogów na których znaleźć można artykuły blogera Echo24:

http://naszeblogi.pl/blog/176

http://salonowcy.salon24.pl/

Elżbieta, Wacław Kujbida
Kraków – Ottawa
Lipiec – Listopad 2015

P.S. Poniżej przypominam jeszcze dwa inne adresy, związane z tą postacią: na początku nasza pierwsza rozmowa z Krzysztofem a drugi to dokument o jego ojcu, inżynierze Michale Pasierbiewiczu,
w czasie okupacji niemieckiej dowódcy oddziału Armii Krajowej pseudonim konspiracyjny Paweł. Pod dowództwem tego oficera Armii Krajowej tzw. Piątka AK systematycznie i do końca wojny, z narażaniem życia,
pomagała przeżyć wielu więźniom niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu Auschwitz-Birkenau, głównie żydowskiego pochodzenia.

https://www.tvniezaleznapolonia.org/postacie-wspolczesnego-krakowa-dr-inz-krzysztof-pasierbiewicz/

https://www.tvniezaleznapolonia.org/michal-pasierbiewicz-nieznany-bohater-ii-wojny-swiatowej/