TV Niezależna Polonia przedstawia rozmowę z jednym z najbardziej znanych współczesnych fotografów polskich, Adamem Bujakiem.
Autor ponad 130 albumów fotograficznych, za życia św. Jana Pawła II kronikarz życia i podróży Polskiego Papieża, Adam Bujak jest również autorem, od lat, niepowtarzalnych ujęć Krakowa, innych miast i miejsc w Polsce. Szczególne miejsce w jego sztuce zajmują też obiekty sakralne i pielęgnowanie tradycji wiary.
Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Królewskiego Stowarzyszenia Fotografików w Londynie, jest również Starszym Arcybractwa Męki Pańskiej w Krakowie.
Zasłużony laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów i nagród z których warto wymienić chociażby otrzymaną w 2003 roku Nagrodę Totus (za osiągnięcie w krzewieniu kultury chrześcijańskiej) czy watykańską Nagrodę Per Artem ad Deum (Poprzez sztukę do Boga), od roku 1996 związany jest na stałe z Wydawnictwem Biały Kruk w Krakowie, w którym wydał ponad 100 albumów.
To właśnie w siedzibie tego wydawnictwa TV Niezależna Polonia przeprowadziła w październiku 2014 rozmowę z tym wyjątkowym artystą.
Adam Bujak opowiada między innymi o swoim najnowszym albumie Tysiącletni Kraków, o tajnikach swojego warsztatu ale mówi też o wyjątkowych wyzwaniach przed którymi stoi zarówno świat jak i współczesne pokolenie Polaków.
Rozmowę przeprowadził Wacław Kujbida.

Kraków – Ottawa
październik – grudzień 2014