Rozmowa Telewizji Niezależna Polonia z jednym z najwybitniejszych współczesnych polskich historyków mimo, że nagrana wiele miesięcy temu, nigdy nie traci na swojej aktualności.
Ten niestrudzony badacz i analityk najnowszej historii Polski, pracownik naukowy i jeden z najaktywniejszych wśród współczesnych nam naukowców działaczy patriotyczno-społecznych, ciągle i od nowa zaskakuje ogromem swojej wiedzy, niezwykłą trafnościa osądów, jasnością swoich analiz i wniosków wysnutych na latach pełnej poświęcenia pracy historyka najnowszej historii Polski.
Chciałoby się rzec, że słowa, wyklady, sympozja tego pełnego zapału i wiedzy profesora powinny trafić do wszystkich polskich szkół, gimnazjów, dotrzeć do każdego polskiego ucznia zarówno w kraju jak i za granicą.
Chociaz wydawałoby się, że profesor nie porafi zaskoczyć już niczym nowym bo ta popularna i znana postać która udzieliła już przecież tylu wywiadów i wypowiedzi, to jednak profesor Żaryn w każdej swojej wypowiedzi potrafi odkryć przed sluchaczem coś zupelnie nowego, odsłonić tajniki i meandry najbardziej zdawałoby sie już znanych faktów i historycznych wydarzeń. Odsłonić motywy i prawdziwe mechanizmy wydarzeń, o których – zdawałoby się – wiemy juz wszystko.
Polskość. Tradycja. Bohaterstwo. Zdrada. Nauka. Historia. Tradycja. Młode Pokolenie. Emigracja. To tylko niektóre określenia których właściwą treść próbuje przywrócić widzom Telewizji Niezależna Polonia rozmówca tego wywiadu. Ale nie tylko to.
Warto tez dodać, że uczony jest aktywnym działaczem spolecznym patriotycznym i społecznym. Jest między innymi założycielem i przewodniczącym Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza (nie mylić z nie majacą nic wspólnego z tym stowarzyszeniem partią pod tą samą nazwą, a założoną przez inne gremium polityczne, już po fakcie założenia SPJN przez prof. Żaryna).
Zapraszamy.
Wiecej na: https://www.tvniezaleznapolonia.org/