Niezależna Polonia rozmawia z panią Stefanią Rajcą, obecnie z Katowic, a pochodzącą z Kresów Rzeczypospolitej.
Oprócz wspomnień z okresu nieludzkich prześladowań Polaków zamieszkujących dawne Kresy przez Niemców i Ukraińców, pani Stefania dzieli się swoimi wrażeniami ze swoich współczesnych podróży w tamte strony.
Najbardziej jednak szokującą wiadomością jest ujawniony przez naszą rozmówczynię fakt zbezczeszczenia szczątków Księżny Konstancji Poniatowskiej, z domu Czartoryskiej, matki ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Jak widać, nienawiść zaszczepiona na tamtych terenach do Polski i Polaków nie ominęła również, nawet po kilkuset latach, szczątków ludzkich pochowanych w trumnach, grobach czy kryptach kościelnych.
Biedne, porzucane ciągle i od nowa ciągle Polskie Kresy. Najpierw Pokojem Ryskim, potem trudną do wyobrażenia hekatombą potworności dokonywanych kolejno i na przemian przez Ukraińców, Niemców i Rosjan na ludności polskiej.
Pogardę i odwrócenie się plecami do setek tysiecy polskich ofiar spuentowali pięknie,
przed kilkoma dniami, rządzący obecnie Polską politycy i większość sejmowa. Kokietując spadkobierców odradzającego się nacjonalizmu ukraińskiego i godząc się na współuczestnictwo w kłamstwie odmawiającym nazwania ludobójstwa po imieniu.
W imie czego? W imię jakich interesów?
Wydawało się, że upadek Rzeczypospolitej a raczej jej obecnej wladzy, osiągnął dno. Okazuje się jednak, że nie ma takiego dna i takiego blota które byłoby dla tych ludzi nie do osiągnięcia. O ironio, w tym samym czasie, ta sama władza, rozczulała się nad ubojem rytualnym zwierząt. Wnioski juz pozostawiam naszym widzom. Chyba jeszcze wszystko przed nami!
Wiecej na: https://www.tvniezaleznapolonia.org/

Category:

Reportaże